Семенюк Ольга Григорівна

Адвокат.
Спеціалізація: сімейне право, спадкове, правова допомога при ДТП, медичне право.

Термін надання відстрочки від призову на військову службу

17.01.2024
рубрика: Правова допомога військовослужбовцям
переглядів: 221
Щоб отримати відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації за наявності обставин, зазначених у ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», потрібно подати до ТЦК та СП за місцем реєстрації заяву про відстрочку та додати до неї документи, які підтверджують право на отримання відстрочки.
В Україні право на відстрочку існує на час, поки існує обставина, через яку надається відстрочка.
Варто зазначити, що відстрочку можуть анулювати у разі, якщо обставина, що надавала право на таку відстрочку, вже не є дійсною. Наприклад, одна з трьох дітей на утриманні чоловіка уже досягнула віку 18 років. Або військовозобов'язаний закінчив навчання в університеті, на аспірантурі чи докторантурі або ж звільнений з посади у закладах вищої чи фахової передвищої освіти, наукових установах чи організаціях, закладах професійної (професійно-технічної) чи загальної середньої освіти за основним місцем роботи менш як на 0,75 ставки наукових і науково-педагогічних працівників.
Розглянемо випадки, у яких термін надання відстрочки встановлюється згідно діючого законодавства. Таких випадків, прописаних у законі, всього 5:
  • визнані в установленому порядку особами з інвалідністю або відповідно до висновку військово-лікарської комісії тимчасово непридатними до військової служби за станом здоров’я на термін до шести місяців (з наступним проходженням військово-лікарської комісії). (Абзац 3 частини 1 статті 23 Закону України Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію»);
  • військовозобов’язані, які працюють в органах державної влади, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, у разі, коли це необхідно для забезпечення функціонування зазначених органів – на строк проведення мобілізації. (Абзац 2 частини 1 Порядку бронювання військовозобов’язаних за списком військовозобов’язаних під час дії воєнного стану, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 27 січня 2023 року № 76);
  • військовозобов’язані, які працюють на підприємствах, в установах і організаціях, яким встановлено мобілізаційні завдання (замовлення), у разі, коли це необхідно для виконання встановлених мобілізаційних завдань (замовлень) – шість місяців. (Абзац 3 частини 1 Порядку бронювання військовозобов’язаних за списком військовозобов’язаних під час дії воєнного стану, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 27 січня 2023 року № 76);
  • військовозобов’язані, які працюють на підприємствах, в установах і організаціях, які здійснюють виробництво товарів, виконання робіт і надання послуг, необхідних для забезпечення потреб Збройних Сил, інших військових формувань – шість місяців. (Абзац 4 частини 1 Порядку бронювання військовозобов’язаних за списком військовозобов’язаних під час дії воєнного стану, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 27 січня 2023 року № 76);
  • військовозобов’язані, які працюють на підприємствах, в установах і організаціях, які є критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період . (Абзац 5 частини 1 Порядку бронювання військовозобов’язаних за списком військовозобов’язаних під час дії воєнного стану, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 27 січня 2023 року № 76).
Інших конкретних термінів, визначених законом, не існує і все відбувається на розсуд конкретних ТЦК.
Відстрочка, пов’язана з доглядом за хворим членом родини, зазвичай надається на пів року. Після цього військовозобов'язаний знову має прийти до ТЦК та звірити дані (фактично подати по новій той самий пакет документів).
            Також, право на відстрочку мають здобувачі професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти, асистенти-стажисти, аспіранти та докторанти, які навчаються за денною або дуальною формами здобуття освіти. Студенти денної або дуальної форми здобуття освіти отримують відстрочку до завершення навчання, але часто — до закінчення навчального року, або взагалі на пів року, адже може статися так, що когось відрахують.
Таким чином, на даний час немає чіткого врегулювання строків, на який має бути надана відстрочка, якщо це не ті випадки, які перераховані вище.
 

Залишити коментар


   



Запишіться на консультацію

Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті