Семенюк Ольга Григорівна

Адвокат.
Спеціалізація: сімейне право, спадкове, правова допомога при ДТП, медичне право.

ОНОВЛЕННЯ ДАННИХ В ТЦК

20.05.2024
рубрика: Корисна інформація
переглядів: 315
Після того, як Закон № 10449 вступив в законну силу (18.05.2024 року), всі чоловіки віком від 18 до 60 років протягом 60 днів повинні оновити свої військово-облікові дані. Та чи потрібно для цього особисто зявлятись до ТЦК та СП? Адже новим Законом передбачена можливість оновлювати свої військово-облікові дані у ЦНАПах і електронному кабінеті військовозобовязаного.
            Щоб розібратись у цьому питанні проаналізуємо Закон України «Про Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов’язаних та резервістів».
            Статтею 7 цього Закону передбачено що саме входить до особистих даних призовників, військовозобов’язаних та резервістів:
1) прізвище, відомості про зміну прізвища;
2) власне ім’я (усі власні імена), відомості про зміну власного імені;
3) по батькові (за наявності);
4) дата народження;
5) місце народження;
6) стать;
7) місце проживання та місце перебування;
7-1) номери засобів зв’язку та адреси електронної пошти;
8) відомості про батьків (усиновлювачів), опікунів, піклувальників та інших представників, а також дітей (прізвище, ім’я, по батькові (за наявності), дата народження) - за згодою призовника, військовозобов’язаного, резервіста;
8-1) відомості про сімейний стан особи та членів її сім’ї (прізвище, ім’я, по батькові (за наявності), а також дітей);
9) реквізити паспорта громадянина України та паспорта громадянина України для виїзду за кордон (серія, номер, дата видачі, орган, що видав, строк дії);
9-1) відомості про громадянство (зміну громадянства);
10) відомості про смерть особи або оголошення особи померлою чи визнання її безвісно відсутньою;
11) відомості щодо обмеження цивільної дієздатності, визнання особи недієздатною (поновлення дієздатності);
12) відомості про зайнятість (код ЄДРПОУ та місцезнаходження підприємства, установи, організації, місце роботи, посада, стаж роботи);
13) реєстраційний номер облікової картки платника податків;
14) відцифрований образ обличчя особи;
15) відомості про дату виїзду за межі України та дату повернення на територію України;
15-1) відомості про переміщення особи на тимчасово окуповану територію України (дата та напрямок);
16) відомості про освіту та спеціальність;
16-1) відомості про форму навчання здобувачів позашкільної, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої, вищої та післядипломної освіти;
16-2) відомості про досвід роботи за спеціальністю;
17) відомості про встановлення, зміну групи інвалідності;
17-1) відомості про результати медичних оглядів, що проводяться з метою визначення придатності до виконання військового обов’язку;
18) відомості про притягнення до кримінальної відповідальності (повідомлення про підозру у вчиненні кримінального правопорушення);
19) відомості про притягнення до кримінальної відповідальності на підставі обвинувального вироку суду, що набрав законної сили;
20) відомості про наявність (відсутність) судимості;
21) унікальний номер запису в Єдиному державному демографічному реєстрі;
22) відомості про статус ветерана війни;
23) відомості про володіння іноземними мовами;
24) відомості про дозвіл на зберігання та носіння зброї;
25) відомості про проходження програм підвищення кваліфікації, перепідготовки;
26) відомості про документи, оформлені для виїзду за кордон на постійне проживання, або залишення на постійне проживання за кордоном, або повернення в Україну;
27) реквізити посвідчення водія (серія, номер, дата видачі, орган, що видав, строк дії, категорія);
28) реквізити посвідчення тракториста-машиніста (серія, номер, дата видачі, орган, що видав, категорія);
29) реквізити кваліфікаційного посвідчення члена палубної команди судна внутрішнього плавання, іншого кваліфікаційного документа, яким підтверджуються професійні компетентності для безпечної експлуатації судна внутрішнього плавання, міжнародного посвідчення на право управління прогулянковим судном, посвідчення судноводія малого судна/водного мотоцикла, іншого документа, що надає право на управління прогулянковим судном, малим судном, водним мотоциклом (серія, номер, дата видачі, орган, що видав, строк дії, кваліфікація);
30) реквізити свідоцтва пілота повітряного судна (серія, номер, дата видачі, орган, що видав, строк дії, категорія);
31) відомості про особу, зниклу безвісти за особливих обставин;
32) відомості про внутрішньо переміщену особу;
33) відомості про наявність права на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації.

            Звернемо увагу на п. 17-1, де зазначено що частиною персональних даних військовозобовязаного є відомості про результати медичних оглядів, що проводяться з метою визначення придатності до виконання військового обов’язку.
            Відповідно до п. 1.2. Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України, затвердженого наказом МОУ № 402 від 14.08.2008 року, саме військово-лікарська експертиза визначає ступінь придатності до військової служби.
            У серпні 2023 року у цей документ внесли зміни щодо терміну дії висновку ВЛК: постанова ВЛК районних, міських ТЦК та СП про ступінь придатності військовозобов’язаного до військової служби за призовом під час мобілізації, на особливий період оформлюється довідкою ВЛК у двох примірниках, яка дійсна протягом одного року з дня медичного огляду.
            Тож для того, щоб військово-облікові дані були повністю оновлені, у Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов’язаних та резервістів має бути довідка ВЛК щодо ступеню придатності військовозобов’язаного до військової служби, якій не більше року.
          В переліку реєстрів, звідки отримує інформацію "Оберіг", немає Міністерства охорони здоров'я, тому військово-лікарську комісію потрібно проходити очно. 
            Для проходження ВЛК потрібно отримати направлення від ТЦК та СП, в якому військовозобов’язаний знаходиться на обліку. Військовозобовязаний не може сам пройти ВЛК без такого направлення.
          Порядок направлення на проходження ВЛК ЦНАПами не передбачений, самі нардепи з цього приводу заявляють що після реєстрації через е-кабінет або оновлення даних у ЦНАПі все одно доведеться фізично йти до ТЦК, щоб пройти військово-лікарську комісію.
            Беручи до уваги вищезазначене, приходимо до висновку що наразі повністю оновити свої військово-облікові дані у ЦНАПах без особистого походу до ТЦК та СП з метою отримання направлення на проходження ВЛК зможуть лише ті військовозобов’язані, які проходили ВЛК не більш ніж рік тому.
            Що ж стосується тих військовозобов’язаних, які не проходили ВЛК впродовж останнього року, такі особи можуть оновити свої особисті дані у ЦНАП або електронному кабінеті військовозобов’язаного, однак у подальшому їм все одно доведеться відвідати ТЦК та СП задля проходження військово-лікарської експертизи.
            Зауважуємо, що на виконання вимог Закону № 10449, оновлення даних в ЦНАПах без проходження ВЛК буде вважатись дійсним. Однак ВЛК у подальшоу все ж пройти доведеться. Різниця у тому, що в подальшому замість повістки для оновлення даних військовозобов’язаний одразу будете отримувати повістку на проходження ВЛК.
            Йти до ТЦК за направленням на проходження ВЛК добровільно або чекати повістки на проходження ВЛК – це вже особистий вибір кожного.
            Наголошуємо, що правила вручення повістки не змінились - повістка вважається врученою лише коли вона передана особисто громадянину в руки.
           
            Кому не треба оновлювати військово-облікові?
            Особам, виключеним з військового обліку з відповідною відміткою у військово-обліковому документі, дані оновлювати непотрібно, оскільки такі особи не є військовозобов’язаними.
          Якщо особа була виключена з військового обліку, але не має відповідного запису у військово-обліковому документі, треба звернутися до ТЦК та СП для отримання цього запису.
 

Залишити коментар


   



Запишіться на консультацію

Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті