Семенюк Ольга Григорівна

Адвокат.
Спеціалізація: сімейне право, спадкове, правова допомога при ДТП, медичне право.

Порядок встановлення факту народження на окупованій території

04.05.2023
рубрика: Захист прав ВПО
переглядів: 87
 Окупація росією територій України спричинила зупинення роботи всіх державних органів на таких територіях, а тому громадяни фактично позбавлені можливості користуватися адміністративними послугами. Але життя продовжується і кожного дня, у тому числі на тимчасово окупованій території, народжуються діти. Виникає питання, як встановити факт народження дитини на тимчасово окупованих територіях нашої держави.

Для отримання свідоцтва про народження в загальному порядку слід звернутись до РАЦС з паспортом та довідкою з медичного закладу (медичне свідоцтво народження).

Однак медичні свідоцтва про народження та безпосередньо самі свідоцтва про народження, видані на окупованій території, не мають юридичної сили, органи державної РАЦС в Україні відмовляють в державній реєстрації народження дитини на окупованій території.
За відсутності документа належної форми, необхідно встановити факт народження особи в судовому порядку. В такому випадку підставою для реєстрації буде рішення суду.

Заява про встановлення факту народження особи на тимчасово окупованій території України може бути подана батьками, родичами, їхніми представниками або іншими законними представниками дитини до будь-якого суду за межами такої території України незалежно від місця проживання заявника.

Варто зазначити, що заявники  у справах за заявами про встановлення факту народження або смерті, поданих у зв’язку із воєнним станом, надзвичайним станом, збройною агресією, збройним конфліктом, тимчасовою окупацією території України, надзвичайними ситуаціями природного чи техногенного характеру звільняються від сплати судового збору.

У заяві про встановлення факту народження на тимчасово окупованій території України,  повинно бути зазначено:

1) який факт заявник просить встановити та з якою метою;
2) причини неможливості одержання документів, що посвідчують цей факт;
3) докази, що підтверджують факт.

Ухвалене судом рішення підлягає негайному виконанню, а його копія видається особам, які брали участь у справі, негайно після проголошення такого рішення. Або невідкладно надсилається судом до органу державної реєстрації актів цивільного стану за місцем ухвалення рішення для державної реєстрації народження особи.
Отже сам процедура є достатньо простою, щоб батьки або родичі дитини могли це зробити самостійно. Але бувають випадки, коли виникають певні труднощі зі збором доказів або зверненням до суду. В таких випадках варто звернутися до адвоката та отримати кваліфіковану допомогу.

 

Залишити коментар


   



Запишіться на консультацію

Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті