Семенюк Ольга Григорівна
Адвокат.
Спеціалізація: сімейне право, спадкове, правова допомога при ДТП, медичне право.
Адвокат із сімейних справ
15.02.2023
рубрика: Сімейні справи
переглядів: 667
Сімейні суперечки є групою різнорідних за змістом юридичних справ, які майже завжди об'єднані загальною ознакою - присутністю в них в даний або минулий час сім'ї та (або) сімейних відносин.
Сімейні відносини різноманітні: вони стосуються і майна, і особистих відносин. При розірванні шлюбу, наприклад, припиняються взаємні правничий та обов'язки колишніх чоловіка й дружини. При цьому відносини, засновані на спорідненості, продовжують існувати (батьки - діти).
Слід зазначити, деякі сімейні правничий та обов'язки не припиняються і після розірвання шлюбу (наприклад, по виплати чоловіка до досягнення дитиною трирічного віку). Інакше кажучи, сімейні відносини складні як з погляду особистих взаємин, а й з погляду закону. Розібратися з цими поєднаннями допоможе адвокат, який надає юридичну допомогу при веденні сімейних справ, у тому числі:
Розірвання шлюбу
Розлучення ніколи не минає легко. Ще складніше він проходить з погляду його юридичного оформлення, коли подружжя не може домовитися про ключові питання: про майно та дітей. Адвокат не є психологом, але він може роз'яснити права кожного на ці чутливі теми. Деякі сімейні розбіжності можна вирішити і без суду, особливо коли члени сім'ї, що фактично розпалася, знають свої права і обов'язки.
Визнання шлюбу недійсним
Шлюбом визнається добровільний союз чоловіка та жінки з метою створення сім'ї. З цього поняття, близького за змістом до легального, вже випливає, що у випадку, якщо шлюб укладено не на добровільних засадах або без мети створення сім'ї, то він може бути визнаний за позовом заінтересованої особи недійсним. Законом передбачені й інші підстави для визнання шлюбу недійсним ("багатоженство" та інші).
Визнання шлюбного договору недійсним
Шлюбний договір, незважаючи на свою специфіку, обумовлену сімейним законодавством, насамперед є договором, який, нарівні з іншими, може бути визнаний недійсним при доведеності наявності в ньому хоча б однієї юридичної вади. Адвокат допоможе визначити умови дійсності шлюбного договору та дасть оцінку перспективам позову.
Розділ спільно нажитого майна
Нажите в період шлюбу майно може бути предметом поділу за позовом одного з подружжя. Слід пам'ятати, що з розділі враховується як майно і майнові права подружжя, а й спільні борги. За загальним правилом частки подружжя в спільній власності визнаються рівними, але можливі винятки, наприклад, суд може врахувати інтереси неповнолітніх дітей, що заслуговують на увагу, і деякі інші обставини. Загалом це досить складна категорія сімейних суперечок, яка потребує серйозної підготовки до судового розгляду.
Визначення місця проживання дитини
Місце проживання дітей визначається місцем проживання батьків. При роздільному проживанні батьків та недосягненні ними згоди про те, з ким проживатиме їхня неповнолітня дитина, це питання може стати предметом судового розгляду за позовом одного з них.
Визначення порядку участі окремого батька у вихованні дітей
Права батьків щодо їхніх дітей визнаються рівними. Батько та мати мають рівні сімейні права на спілкування з дітьми та на участь у їх вихованні. Право на участь у вихованні дітей є одночасно і обов'язком. Батько, у якому проживають діти, немає права перешкоджати іншому батькові спілкуватися з дітьми та брати участь у їх вихованні. В іншому випадку у другого з батьків виникає право на позов.
Позбавлення батьківських прав
У передбачених законом випадках (ухилення від виховання та (або) утримання дитини, зловживання батьківськими правами та ін.) один або обидва батьки можуть бути позбавлені батьківських прав щодо неповнолітньої дитини. У цьому батько, позбавлений батьківських прав, не звільняється з обов'язків утримання дитини.
Консультації
Визначення місця проживання дітей