Семенюк Ольга Григорівна

Адвокат.
Спеціалізація: сімейне право, спадкове, правова допомога при ДТП, медичне право.

Адвокат Черкаси

30.03.2023
рубрика: Корисна інформація
переглядів: 414


Коли людина стикається з певними проблемами у своєму житті, іноді їх здатен вирішити лише адвокат. Від доброї та своєчасно наданої юридичної допомоги іноді залежить не лише поділ майна, а й життя чи смерть людини, її свобода. Фахівців у галузі права багато, але, на жаль, виграти судовий процес та захистити права у важкому питанні можуть лише одиниці. Як же вибрати хорошого адвоката і де отримати кваліфіковану юридичну допомогу в місті Черкаси?
 

Юрист чи адвокат, кого обрати?


Юрист є професією, а адвокат є статусом в рамках цієї професії. Тобто кожен адвокат – він же юрист, але юрист – це не обов’язково означає адвокат. Тут є кілька важливих відмінностей.
По-перше, професійний статус. Юрист – це людина, яка отримала відповідний диплом про освіту. Але для того, щоб стати адвокатом, потрібно працювати юристом мінімум два роки, здати спеціальний іспит, отримати потрібний статус.
По-друге, працевлаштування. Юрист може працювати в самих різних місцях, приватних фірмах, державних, бути штатним співробітником чи ні. Адвокат може займатися суто адвокатської роботою (а також займатися викладанням, наукою або творчістю).
По-третє, трудова діяльність. Не маючи адвокатського статусу, юрист може робити різне. Йому не потрібно підвищувати кваліфікацію. До адвокатської таємниці він непричетний, на відміну від адвоката. Адвокат може використовувати різну інформацію і подавати запити в організації, в тому числі державні. Доступ до такої інформації для юриста можливий, тільки якщо він подасть запит в суд.
По-четверте, оплата праці. Юрист отримує зарплату і платить від неї до державного бюджету податок на доходи фізичних осіб. Адвокат же платить членські внески в адвокатську асоціацію, а також ряд податків.



Як же обрати адвоката?


Перед тим, як зробити вибір на користь того чи іншого адвоката, рекомендуємо: перевірити, чи являється адвокат адвокатом.
Статус адвоката — певна гарантія якісної роботи юриста, а також конфіденційності ваших персональних даних.
Чи має особа посвідчення адвоката і в якому воно статусі, можна перевірити у Єдиному реєстрі адвокатів України. Реєстр знаходиться у вільному доступі в мережі Інтернет. За Єдиним реєстром адвокатів України загалом можна і треба перевіряти, чи справді особа є адвокатом, у якій організаційній формі вона здійснює свою адвокатську діяльність. Чи не зупинено або припинено право особи на здійснення адвокатської діяльності.
Якщо людина не перебуває в реєстрі або перебуває, але має інший статус, вона не може провадити адвокатську діяльність. А ось регіон не повинен бентежити – де б не було набуто статусу, він дійсний на всій території нашої країни.
 

Освіта адвоката та досвід роботи
 

У адвоката обов'язково має бути вища юридична освіта. Дуже важливим є досвід адвоката, молоді фахівці найчастіше через юнацький максималізм і через брак знань не можуть допомогти своєму клієнтові у складних судових справах.
Тому важливо дізнатися про досвід роботи адвоката. При цьому слід по можливості простежити всю трудову біографію, починаючи з того, яку освіту та в якому навчальному закладі здобув адвокат. Зверніть увагу до досвіду як адвокатської діяльності, і на попередній присвоєння статусу адвоката стаж.


Підписання договору з адвокатом про надання правової допомоги

Варто мати на увазі, що адвокат може надавати правничу допомогу лише на підставі договору, що укладається у письмовій формі. Це визначено ч.1 ст. 26 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність».
Договір про надання правової (правничої) допомоги – це перший документ, який адвокат укладає з клієнтом, за яким одна сторона (адвокат, адвокатське бюро, адвокатське об’єднання) зобов’язується надавати правову допомогу іншій стороні договору (клієнту) на умовах і в порядку, що визначені договором, а клієнт зобов’язується оплатити надання правової допомоги та фактичні витрати, необхідні для виконання договору, у випадку, якщо така оплата передбачена договором.

Адвокатська етика

Скласти враження допоможе і особисте спілкування під час зустрічі. Адвокат повинен бути спокійним і врівноваженим, він відповість клієнту на всі питання, що його цікавлять, і не даватиме обіцянки наперед. Водночас мають конкретно обумовлюватися терміни вирішення питання, плани дії адвоката. Під час зустрічі можна також зрозуміти, чи комфортно вам буде працювати з цією людиною. З адвокатом доведеться зустрічатися не один раз, тому важливо, щоб ця людина схиляла до себе.
Адвокат не повинен розкривати конфіденційну інформацію про справи та висловлювати образливі коментарі на адресу колег.
Варто пам’ятати, адвокат це не чарівник, він не може вирішити справу, яка нерозв'язна. Якщо Вам кажуть ні на платній консультації, краще зупинитися.



Як розпізнати поганого адвоката?


● 100% гарантія результату. Якщо адвокат ледве ознайомився з матеріалами та одразу заявляє, що справа вирішиться на вашу користь, це має насторожити. Навіть якщо в нього є будь-які зв'язки — гарантій немає і бути не може.

● Пропозиція вирішити питання через хабар, за знайомством. Тут все очевидно: це незаконно, і від такого фахівця краще одразу піти.

● Порушення норм етики. Адвокат не повинен розкривати конфіденційну інформацію про справи та висловлювати образливі коментарі на адресу колег.

● Завищена чи занижена ціна. Робота адвоката не може коштувати дешево, добрі фахівці також не дають безкоштовних консультацій. Якщо ж ціна низька, то це привід засумніватися у кваліфікації. Якщо ж вартість послуг занадто висока та на першій зустрічі адвокат вас активно «обробляє» всілякими ризиками та розповідями про страшні наслідки, плавно підводячи до оплати послуг у розмірі кругленької суми, то у дев'яти випадках із десяти він просто хоче отримати більше грошей за роботу.
Від співпраці у такій ситуації варто утриматися. Пам'ятайте, прибуток у роботі адвоката – це не самоціль. Справжній фахівець, гідний носити звання адвоката, насамперед намагається допомогти клієнту у вирішенні його справ і вже потім думає про винагороду.

● Адвокат ухиляється від зустрічей, не відповідає на запитання, не інформує про рух справи та не узгоджує подальші кроки.


Досить часто клієнти використовують зовсім недоречні підходи та намагаються вибрати адвоката за такими принципами:

 - Клієнт створює «аукціон». Він обдзвонює адвокатів і запитує, скільки коштують його послуги і вибирає найдешевшого. Вибір за ціною досить непотрібний підхід, не варто так робити.
- Проблему намагаються вирішити безкоштовно по інтернету або по телефону. Зазвичай потрібна очна консультація та огляд документів.
- Клієнт думає, що він завжди правий. Не намагайтеся доводити адвокату свою точку зору, якщо вам потрібен фахівець, то ви сумніваєтеся у своїй справі.
- Деякі клієнти дотримуються позиції у спілкуванні з адвокатом, особливо молодшим, що вони знають все краще за адвоката і їм все відомо з «форумів», «друзів», колег, колишніх слідчих, працівників судів, а до фахівця вони вже йдуть зі 100% впевненістю у своїх справах. Такий підхід просто ставить під сумнів компетенцію адвоката, якщо між вами та адвокатом немає довіри, не варто з ним працювати.



Пам'ятайте, що жодна стаття на сайтах, ні обговорення проблеми на форумах не замінять повноцінної юридичної консультації адвоката через те, що дають лише загальне, не завжди правильне уявлення про суть проблеми. Розмова адвоката з клієнтом та вивчення матеріалів справи, наданих документів – запорука грамотної юридичної консультації, оскільки кожна справа унікальна по-своєму.

Щоденна практика адвоката з правовими проблемами клієнтів дає змогу накопичити досвід вирішення спірних ситуацій. Тільки практикуючий адвокат у Черкасах має досвід взаємодії із посадовими особами правоохоронної системи, судової влади, державного управління тощо.

Адвокат може дати юридичну консультацію, ґрунтуючись на актуальних законодавчих актах як на момент виникнення проблеми, так і на сьогоднішній день. Адвокат-практик спрогнозує можливі ризики тих чи інших правових дій, оцінить юридичні наслідки і виходячи з цього дасть грамотну, повноцінну юридичну консультацію, або виконати покладене нею клієнтом доручення.
 


Залишити коментар


   



Запишіться на консультацію

Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті