Семенюк Ольга Григорівна

Адвокат.
Спеціалізація: сімейне право, спадкове, правова допомога при ДТП, медичне право.

Відстрочка від призову на період мобілізації

25.04.2023
рубрика: Правова допомога військовослужбовцям
переглядів: 1571
В Україні триває загальна мобілізація, проте не всі підлягають призову на військову службу.
Деякі призовники після отримання повістки навіть не задумуються над тим, чи законно їх призвали. І це зрозуміло, адже на даний час існує дуже багато законів, які пересічному громадянину не дуже зрозумілі.
Нормативно-правовим актом, що регулює питання мобілізації, підстав для відстрочки від призову під час мобілізації є Закон України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».

Відповідно до зазначеного закону, однією з підстав для відстрочки від призову є - абз. 11 ч. 1 ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», відповідно до якого особи, які мають дружину (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю та/або одного із своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю I чи II групи мають право на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації.

Варто пам'ятати, що ТЦК і СП, скоріш за все, не знають нічого про ваші обставини. І щоб скористатись правом на відстрочку, необхідно повідомити про ці обставини і надати необхідні документи.
Так, для того щоб отримати відстрочку, необхідно подати необхідну заяву до ТЦК та СП із документами, які підтверджують відповідну підставу. Таку заяву потрібно подати до територіального центру комплектування та соціальної підтримки (військкомату) за місцем військового обліку або призову. Подавати її варто після отримання повістки.

Законодавством не передбачено чіткого переліку документів, які необхідно подати для отримання відстрочки. Пакет документів залежить від підстави відстрочки. Наприклад, якщо підставою для відстрочки є інвалідність дружини, то крім паспорта, подати потрібно буде свідоцтво про шлюб, довідку до акту огляду МСЕК та пенсійне посвідчення дружини. Окрім того, краще нотаріально засвідчити документи, які підтверджують існування підстави для надання відстрочки.

Для отримання відстрочки від мобілізації у воєнний час потрібно з’явитись у ТЦК та СП особисто для подання заяви про відстрочку від мобілізації та пройти всі необхідні мобілізаційні процедури. Якщо людина не перебуває на військовому обліку за місцем проживання, доведеться оновити військово-облікові дані та пройти медичний огляд для визначення придатності. Лише після цього, якщо документи належні, можна отримати відстрочку від призову.

Слід мати на увазі, що правом на відстрочку від призову на підставі ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» можна скористатися лише до моменту набуття статусу військовослужбовця.

  Якщо у вас виникли будь-які питання щодо права на відстрочку або вам потрібна допомога у поданні заяви про відстрочку від призову, вам необхідно звернутися до адвоката, який дослідить ваше питання та надасть кваліфіковану юридичну допомогу.

 

Залишити коментар


   



Запишіться на консультацію

Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті