Семенюк Ольга Григорівна

Адвокат.
Спеціалізація: сімейне право, спадкове, правова допомога при ДТП, медичне право.

Порядок вручення повістки

04.05.2023
рубрика: Правова допомога військовослужбовцям
переглядів: 48
У зв’язку з широкомасштабним вторгненням Росії на територію України, в нашій країні продовжили воєнний стан та загальну мобілізацію. Наразі загальну мобілізацію в Україні продовжили до 18 серпня 2023 року. Загальній мобілізації підлягають громадяни віком від 18 до 60 років, призивають українців до Збройних сил через вручення повістки.

Що ж таке повістка та як вона повинна виглядати?

Повістка – є виключно письмовим документом, який видається на ім'я конкретної особи, тобто військовозобов'язаного із зазначенням обов'язку такої особи з'явитись у територіальний центр комплектування та соціальної підтримки (надалі – ТЦК та СП), тобто колишні військкомати.
Повістка обов’язково повинна містити: назву «ПОВІСТКА»; ПІБ військовозобов’язаного; адресу місця реєстрації або місця фактичного проживання військовозобов’язаного; номер повістки; номер і дату розпорядження ТЦК та СП про необхідність явки військовозобов’язаного; дату, час і адресу ТЦК та СП для явки військовозобов’язаного; найменування посади та ініціали (ініціал власного імені) і прізвище керівника ТЦК та СП, який видав повістку; підпис керівника ТЦК та СП, що видав повістку; дату видачі повістки; мокру печатку ТЦК та СП, посадова особа якої видала повістку.
Вручати повістки мають право лише посадові особи територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, це можуть бути:
працівники органів місцевого самоврядування;  
керівники підприємств, установ, організацій, у тому числі закладів освіти, незалежно від підпорядкування і форми власності;
посадові особи військового комісаріату та ТЦКСП - територіального центру комплектування та соціальної підтримки;
керівники ЖЕКу, ОСББ.
Повістку можуть заповнювати на місці, але тільки у разі присутності голови ТЦК, який вручає повістку, або якщо він робить це особисто. Повістка має бути виписана на конкретну особу до моменту твого підпису. У ній має бути також підпис керівника ТЦК. Бланк не має бути повністю порожнім. Також повістку мають вручити особисто в руки, під розпис одержувача.
 Незаконно вручати повістку у форматі повідомлення на месенджери, СМС або телефонним дзвінком, просто класти під двері квартири.
Законом не визначено, де саме потрібно вручати повістку. Тож цей документ можуть видати в будь-якому місці, яке не заборонене законодавством України - наприклад, можуть вручити повістки на вулиці, на роботі, вдома. Але приводити людину до військкомату силоміць - заборонено.
Повістка не може бути оскаржена в будь-якому суді, тому що цей документ є лише засобом оповіщення особи про необхідність виконати військовий обов'язок відповідно до Закону. Про це йдеться в постанові Верховного Суду від 8 вересня 2022 року у справі № 300/1263/22.
Якщо ви маєте потребу досконально дізнатися про всі свої права та захистити їх, тоді є необхідність звернутися на консультацію до досвідченого адвоката. Адвокат  допоможе громадянину з'ясувати всі тонкощі та нюанси законодавства в період військового становища.

 

Залишити коментар


   



Запишіться на консультацію

Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті