Семенюк Ольга Григорівна

Адвокат.
Спеціалізація: сімейне право, спадкове, правова допомога при ДТП, медичне право.

Право батька на спілкування з дитиною, яка знаходиться за кордоном

24.05.2023
рубрика: Сімейні справи
переглядів: 132
За перші півроку повномасштабного вторгнення росії в Україну, за різними оцінками за кордон виїхало від 5 до 7 мільйонів людей. Переважна більшість із них – жінки та діти.
Це накладає серйозний відбиток на стосунки з тими, хто залишився в Україні: у багатьох жінок, які втікали від війни за кордон, чоловіки залишилися вдома.
Переїзд в іншу країну — запланований чи вимушений — завжди ситуація, пов'язана з величезним стресом. Все життя будується по-новому: інша країна, мова, незнайомі люди та новий менталітет. Це кризова ситуація, яка стає випробуванням як для окремої людини, так і для стосунків подружжя чи партнерів.

І ось ви прийняли остаточне рішення розлучитися, як же бути у такому випадку?

Громадяни України, які перебувають за кордоном, можуть розірвати шлюб, не повертаючись до країни та не приймаючи участь в судових засіданнях. Всі етапи процедури можуть здійснюватися у дистанційному режимі. Такий варіант можливий, якщо залучити до розлучення кваліфікованого адвоката.
Адвокат допоможе вам і у випадку, якщо ви є стороною, яка не хоче розлучатися. Тоді можна просити в суду строк для примирення, а також навести вагомі аргументи, чому слід відмовити у позовних вимогах про розлучення.

Детальніше про цю процедуру ви можете дізнатися за посиланням: https://advokat-olga-semeniuk.com.ua/blog/33/distantsiyne-rozirvannya-shlyubu.-rozirvannya-shlyubu-koli-odin-iz-podruzhzhya-znakhod

Як же бути у випадку коли ви розлучилися, але ваша спільна дитина залишається за кордоном з матір’ю, яка перешкоджає вашому спілкуванню?

Навіть після припинення шлюбних відносин правовий статус батьків щодо дітей зберігається. Батько, що живе окремо має право і обов'язок брати участь в освіті, вихованні, турботі про здоров'я дитини.
При розлученні суд обов'язково інформує сторони про права та обов'язки у вихованні дітей відповідно до Сімейного кодексу України.
Але трапляється і так, що мати із дитиною залишається за кордоном та категорично забороняє батькові спілкуватися із дитиною, а бачитися у них немає можливості, в зв’язку із забороною перетину кордонів України військовозобов’язаними чоловіками.
Такі випадки також передбачені нашої країною.
Так, батько дитини має право на повернення дитини в Україну або право на спілкування (доступ) з дитиною, яка постійно проживає за межами України.
Питання про сприяння поверненню дитини (незалежно від напрямку її вивезення (переміщення) - з-за кордону на територію України чи з території України за кордон) та забезпечення реалізації права доступу до дитини регулюється Порядком виконання на території України Конвенції про цивільно-правові аспекти міжнародного викрадення дітей, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 10 липня 2006 року № 952.
Відповідно до Порядку № 952 батькові дитини потрібно звернутися із відповідною заявою про повернення дитини із-за кордону в Україну або із заявою про забезпечення реалізації право доступу до дитини, яка постійно проживає за кордоном до Міністерства юстиції України або до його територіального органу. Також можливо подати заяву до Центрального органу іноземної держави, до якої дитину вивезено або на території якої дитина утримується/проживає.
 «Право доступу» включає право спілкуватися з дитиною, у тому числі переміщувати дитину на обмежений час у місце інше, ніж місце її постійного проживання.
Якщо у вас виникла ситуація, коли потрібно реалізувати своє право на спілкування з дитиною, своєчасне звернення до професійного досвідченого адвоката гарантує дотримання ваших прав та законних інтересів. Адвокат роз’яснить, які для цього потрібні документи, допоможе їх підготувати та подати до необхідного органу.
 

Залишити коментар


   



Запишіться на консультацію

Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті