Семенюк Ольга Григорівна

Адвокат.
Спеціалізація: сімейне право, спадкове, правова допомога при ДТП, медичне право.

Оскарження відмови в наданні дозволу на розробку проекту землеустрою

14.06.2023
рубрика: Земельні спори
переглядів: 91
Порядок набуття права власності на земельні ділянки із земель державної та комунальної власності визначений статтями 116, 118 Земельного кодексу України.
Громадяни, зацікавлені в одержанні безоплатно у власність земельної ділянки із земель державної або комунальної власності подають клопотання до відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу.
На сесії ради депутати шляхом голосування приймають рішення про надання дозволу або відмову в наданні дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки.

Клопотання має бути розглянуте в місячний строк.
В статті 118 Земельного кодексу України наведений вичерпний перелік підстав для відмови у наданні дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки.
  • невідповідність місця розташування об'єкта вимогам законів;
  • невідповідність місця розташування об'єкта вимогам прийнятих відповідно до цих законів нормативно-правових актів;
  • невідповідність місця розташування об'єкта вимогам генеральних планів населених пунктів та іншої містобудівної документації, схем землеустрою і техніко-економічних обґрунтувань використання та охорони земель адміністративно-територіальних одиниць, проектів землеустрою щодо впорядкування територій населених пунктів, затверджених у встановленому  законом порядку.
Відмова в наданні дозволу на розробку проекту землеустрою з вищевказаних підстав може бути отримала за умови розгляду належним чином оформлених клопотання та додатків до нього.
Проте у випадку недодержання вимог щодо змісту клопотання, ненадання належним чином оформлених графічних матеріалів або погодження землекористувача, якщо бажана земельна ділянка не є вільною, це може бути самостійною підставою для відмови у наданні дозволу на розроблення проекту землеустрою.

Відмова органу місцевого самоврядування у наданні дозволу на розроблення документації із землеустрою щодо відведення земельної ділянки має бути вмотивована та прийнята виключно на пленарних засіданнях відповідної ради у вигляді рішення сесії ради. Це прямо визначено у  ч. 30, ч. 34 ст. 26 , ч.10 ст. 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні».
У випадку, якщо прийнято рішення про відмову не з вищевказаних підстав, вона може бути оскаржена у судовому порядку в окружному адміністративному суді шляхом подання адміністративного позову.

Варто зазначити, що позов має бути подано до суду протягом 6 місяців.
У випаду виникнення проблемних питань у реалізації вашого права на отримання земельної ділянки у власність звертайтеся за консультацією до адвоката. Спеціалісти з земельного права проконсультують вас щодо правомірності чи неправомірності відмови в наданні дозволу на розробку проекту землеустрою та у разі порушення ваших прав зможуть відстояти їх в судовому порядку.
Автор – адвокат Любов Кузьменко
 

Залишити коментар


   



Запишіться на консультацію

Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті