Семенюк Ольга Григорівна

Адвокат.
Спеціалізація: сімейне право, спадкове, правова допомога при ДТП, медичне право.

Принцип мовчазної згоди чи оскарження бездіяльності органу місцевого самоврядування? Що обрати, щоб ефективно захистити свої права у земельних спорах

14.06.2023
рубрика: Земельні спори
переглядів: 77
Орган місцевого самоврядування, до якого особою було подано клопотання про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки, має в місячний термін розглянути таке клопотання та прийняти відповідне рішення (надати дозвіл або відмовити).
Проте виникають випадки, коли в передбачений місячний термін жодної відповіді ви не отримуєте. Стає очевидним, що ваш запит ігнорується і це свідчить про порушення ваших прав.
У такому випадку існує два варіанти захисту вашого права: принцип мовчазної згоди та оскарження протиправної бездіяльності до суду.
Принцип мовчазної згоди
Якщо в місячний термін ви не отримали рішення органу місцевого самоврядування на ваше клопотання, ви можете замовити розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки без надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки.
Тільки у такому випадку ви маєте письмово повідомити про це орган місцевого самоврядування, до якого ви зверталися з клопотанням. Відповідно до ст. 122 ЗК України, до такого повідомлення необхідно прикласти договір на виконання робіт із землеустрою щодо відведення земельної ділянки.
     Однак, варто зазначити, що можуть виникнути певні труднощі:
  • суб’єкт господарювання може не погодитися на виконання робіт із землеустрою без наявності у вас рішення про надання дозволу на розробку проекту землеустрою;
  • Відповідно до ч.3 ст. 24 ЗУ «Про Державний земельний кадастр» державна реєстрація земельних ділянок здійснюється за заявою особи, якій за рішенням органу виконавчої влади, органу місцевого самоврядування надано дозвіл на розроблення документації із землеустрою. А, оскільки такого рішення не приймалося, вам можуть відмовити державній реєстрації земельної ділянки. Проте, така відмова може бути оскаржена у судовому порядку.
Оскарження протиправної  бездіяльності органу місцевого самоврядування до суду
Якщо ви не отримали рішення органу місцевого самоврядування про надання дозволу на розробку проекту землеустрою, то це вважається протиправною бездіяльністю органу місцевого самоврядування. Таку бездіяльність можна оскаржити до окружного адміністративного суду, подавши позов про визнання бездіяльності протиправною та зобов’язання вчинити певні дії, а саме розглянути клопотання та прийняти рішення про надання дозволу на розроблення документації із землеустрою щодо відведення земельної ділянки.
Який би ви шлях не обрали для захисту свого порушеного права, адвокат готовий допомогти вам на всіх його етапах та отримати бажаний результат.
Автор – адвокат Любов Кузьменко
 

Залишити коментар


   



Запишіться на консультацію

Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті