Семенюк Ольга Григорівна

Адвокат.
Спеціалізація: сімейне право, спадкове, правова допомога при ДТП, медичне право.

Підтвердження трудового стажу в судовому порядку

07.07.2023
рубрика: Трудові справи
переглядів: 189
Основи та механізми призначення, перерахунку та виплати пенсій із коштів Пенсійного фонду регулюються Законом України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» та Законом України «Про пенсійне забезпечення».

Основною умовою призначення пенсії є наявність необхідного стажу.
Основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. За відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, а також у тих випадках, коли в трудовій книжці містяться неправильні чи неточні записи про періоди роботи, трудовий стаж встановлюється на підставі інших документів, виданих за місцем роботи, служби, навчання, а також архівними установами.
Для підтвердження наявного трудового стажу звертатися до установи місця роботи, навчання, служби та до архівних установ. При отриманні всіх необхідних довідок які підтверджують відповідний стаж, звертатися до Пенсійного фонду. Документи, що подаються для підтвердження трудової діяльності, повинні бути підписані посадовими особами і засвідчені печаткою (у разі наявності).
Однак часто буває і так, що підприємство було ліквідовано, або ж знаходиться на тимчасово окупованій території і отримати необхідні довідки неможливо.

В такому випадку потрібно звертатися до суду.
За відсутності документів про наявний стаж роботи та неможливості їх одержання у зв'язку з воєнними діями, стихійним лихом, аваріями, катастрофами або іншими надзвичайними ситуаціями стаж роботи, який дає право на пенсію, встановлюється на підставі показань не менше двох свідків, які б знали заявника по спільній з ним роботі на одному підприємстві, в установі, організації (в тому числі колгоспі) або в одній системі.

Або ж, якщо у вас є довідки на підтвердження трудового стажу, а Пенсійний фонд все-одно відмовляє вам у зарахуванні стажу, така відмова є неправомірна і її можна оскаржити в суді.
Звертаючись до суду, варто звернути увагу, що формальні неточності в документах, за загальним правилом, не можуть бути підставою для органів Пенсійного фонду для обмеження особи в реалізації конституційного права на соціальний захист.
Варто зауважити, що Пенсійний фонд має компенсувати недоотримані кошти з моменту звернення за оформленням пенсії. Тут слід звернути увагу на термін звернення до суду. Відповідно до ч. 2 ст. 122 Кодексу адміністративного судочинства України для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк. Цей термін відраховуватиметься з дня отримання офіційного листа Пенсійного фонду з відмовою захищати певний стаж роботи.
Випадки відмови органів Пенсійного фонду у призначенні пенсії досить поширені, навіть при наявності необхідних документів.
Кваліфікований адвокат допоможе зібрати докази для звернення до суду із позовом до органів ПФУ, а також успішно оскаржить неправомірну відмову органів ПФУ у зарахуванні трудового стажу.
 

Залишити коментар


   



Запишіться на консультацію

Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті