Семенюк Ольга Григорівна

Адвокат.
Спеціалізація: сімейне право, спадкове, правова допомога при ДТП, медичне право.

Відшкодування витрат на лікування при ДТП

14.10.2023
рубрика: Правова допомога при ДТП
переглядів: 351



В наш час посиленого транспортного руху у великих містах та за межами населених пунктів та в умовах неналежної якості дорожнього покриття практично кожен водій хоча б раз стає учасником ДТП – зі своєї вини чи збігу обставин. Будь-яка аварія – це не тільки стрес та переляк, але й заподіяння шкоди здоров'ю водіїв та пішоходів, тимчасова втрата дієздатності водія та чимала матеріальна шкода автомобілю.
Тож хто зобов’язаний відшкодовувати шкоду здоров’ю при ДТП? – Однозначно, винуватець ДТП. Однак у винуватця ДТП обов’язково має бути страховий поліс, який може покрити частину завданих збитків витрат на лікування. Наразі така сума лімітована у 320 тис. грн.
Відповідно до ст. 23 Закону України "Про обов`язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів" - шкодою, заподіяною життю та здоров’ю потерпілого внаслідок дорожньо-транспортної пригоди, є:

Шкода, пов’язана з лікуванням потерпілого.
 У зв’язку з лікуванням потерпілого відшкодовуються обґрунтовані витрати, пов’язані з доставкою, розміщенням, утриманням, діагностикою, лікуванням, протезуванням та реабілітацією потерпілого у відповідному закладі охорони здоров’я, медичним піклуванням, лікуванням у домашніх умовах та придбанням лікарських засобів. Витрати та необхідність їх здійснення мають бути підтверджені документально відповідним закладом охорони здоров’я.
Шкода, пов’язана з тимчасовою втратою працездатності потерпілим.
У зв'язку з тимчасовою втратою працездатності потерпілим відшкодовуються не отримані доходи за підтверджений відповідним закладом охорони здоров'я час втрати працездатності.
Шкода, пов’язана із стійкою втратою працездатності потерпілим.
 Шкода, пов’язана із стійкою втратою працездатності потерпілим внаслідок дорожньо-транспортної пригоди, відшкодовується у розмірах, визначених відповідно до Цивільного кодексу України.
Моральна шкода, що полягає у фізичному болю та стражданнях, яких потерпілий- фізична особа зазнав у зв’язку з каліцтвом або іншим ушкодженням здоров’я;
Шкода, пов’язана із смертю потерпілого.
 Страхове відшкодування (регламентна виплата) виплачується, якщо смерть потерпілого внаслідок дорожньо-транспортної пригоди настала протягом одного року після дорожньо-транспортної пригоди та є прямим наслідком цієї дорожньо-транспортної пригоди.
Важливою умовою для отримання страхової виплати компенсації за шкоду здоров'ю у ДТП – всі витрати мають бути документально підтверджені. 

Юридична допомога при ДТП для потерпілої сторони – часом єдина можливість досягти справедливості в нашій країні. При дорожньо-транспортній пригоді юристи з ДТП не рекомендують вирішувати проблему «на місці» та брати певну суму грошей з винуватця аварії як «справедливу» компенсацію. Це не гарантує того, що цієї суми буде достатньо для відшкодування матеріальних та моральних збитків, ремонту автомобіля та відновлення здоров'я при тілесних ушкодженнях. У цьому випадку сторонам конфлікту потрібна юридична консультація щодо ДТП, яка допоможе встановити повну суму збитків та стягнути її з винного у судовому порядку.
Ми здійснюємо повний супровід з моменту ДТП до отримання рішення суду.
 

Залишити коментар


   



Запишіться на консультацію

Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті