Цивільні справи (з 01.01.2019); Справи позовного провадження; Справи у спорах про недоговірні зобов’язання, з них; про відшкодування шкоди, з них; завданої внаслідок ДТП.
 СУД ВСТАНОВИВ

У березні 2024 року ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до ОСОБА_2 про відшкодування збитків та моральної шкоди.

В обґрунтування позовних вимог зазначено, що 03.01.2024 близько 17 години 15 хвилин, на автомобільній дорозі Н-16 Золотоноша-Черкаси-Сміла-Умань, 54 км, ОСОБА_2 , керуючи автомобілем «AUDI 100» державний номерний знак НОМЕР_1 не вибрав безпечної швидкості руху, не врахував дорожню обстановку та безпечну дистанцію, у результаті скоїв зіткнення з транспортним засобом «Mitsubishi Outlander» державний номерний знак НОМЕР_2 , чим порушив вимоги п. 12.1, п. 13.1 Правил дорожнього руху України. Внаслідок дорожньо-транспортної пригоди автомобілі отримали механічні пошкодження з матеріальними збитками.

 

Постановою від 05.02.2024 у справі № 707/65/24 Черкаський районний суд Черкаської області визнав відповідача винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 124 КУпАП та на нього накладено стягнення у вигляді штрафу.

Внаслідок дорожньо-транспортної пригоди, з вини водія ОСОБА_2 було нанесено значної матеріальної та моральної шкоди ОСОБА_3 , як власнику автомобіля «Mitsubishi Outlander», д.р.н. НОМЕР_2 .

Про страховий випадок було повідомлено страхову компанію, якою було відшкодовано витрати на ремонт автомобіля позивачки «Mitsubishi Outlander». Тому претензій щодо відшкодування вартості ремонту у позивачки немає. Однак, крім витрат на ремонт автомобіля, позивач вважає, що має право на відшкодування збитків за втрату товарної вартості автомобіля та моральної шкоди.

З метою підтвердження розрахунку суми збитків та розрахунку втрати товарної вартості, позивач звернулася до судового експерта для отримання відповідного висновку. Про час та місце експертизи було повідомлено і самого відповідача, на проведення експертизи він не з`явився. Відповідно до висновку величина втрати товарної вартості складає: 42808 грн 98 коп. Саме ця сума підлягає відшкодуванню зі сторони відповідача на користь позивача.

Окрім завдання матеріальної шкоди, позивачка зазначає, що внаслідок ДТП вона зазнала моральних та фізичних страждань, у зв`язку зі знищенням її майна, перенесла негативні переживання та має негативні спогади в результаті ДТП, постійну насторогу, переживання від незручностей, тимчасову відірваність від активного соціального життя, знижений та нестійкий настрій, дратівливість. Через здійснення своєї підприємницької діяльності позивачка вимушена часто їздити в м.Черкаси та м. Шполу, хоча проживає у м.Сміла. До моменту ДТП вона їздила на своєму автомобілі та мала змогу безперешкодно здійснювати свою підприємницьку діяльністю, проте вже більш ніж два місяці вона зазнає значних незручностей через відсутність власного автомобіля. Позивач перебуває у постійному стресі через те, що вона не встигає робити все своєчасно, не може вчасно прибути в певні місця для вирішення питань щодо ведення підприємницької діяльності. Через такі обставини позивачка зазнає моральних страждань, постійно пригнічена, відчуває себе безпорадною. Крім того, позивачка являється особою з інвалідністю ІІІ групи, має захворювання шиї та спини. Через такі захворювання вона відчуває дискомфорт та біль при їзді в громадському транспорті. В автобусах її постійно трусить через погане дорожнє покриття, сидіння не є зручними. Тому при кожному проїзді в громадському та міжміському транспорті позивачка терпить біль.

 СУД УХВАЛИВ

Апеляційну скаргу представника ОСОБА_3 адвоката Семенюк Ольги Григорівни задовольнити частково.

Заочне рішення Черкаського районного суду Черкаської області від 19 червня 2024 року в справі за позовом ОСОБА_3 до ОСОБА_2 про відшкодування збитків та моральної шкоди, в частині відмови в задоволенні позовної вимоги про відшкодування збитків за втрату товарної вартості автомобіля, скасувати та ухвалити в цій частині нове рішення.

Стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_3 збитки за втрату товарної вартості транспортного засобу в розмірі 42808,98 грн.

В решті рішення залишити без змін.

Стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_3 судові витрати: зі сплати судового збору за розгляд справи в суді першої інстанції в сумі 819,60 грн, за проведення автотоварознавчого дослідження в сумі 3721,85 грн, на професійну правничу допомогу в сумі 5718,10 грн.

Стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_3 судові витрати за подання апеляційної скарги в сумі 1229,40 грн.

Постанова суду апеляційної інстанції набирає законної сили з дня її прийняття і підлягає касаційному оскарженню в порядку і строках, визначених ЦПК України.


Запишіться на консультацію

Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті